Вебінар «Протидія та реагування на випадки насильства над дітьми в умовах дистанційного навчання в період війни»
Вебінар «Протидія та реагування на випадки насильства над дітьми в умовах дистанційного навчання в період війни» https://www.youtube.com/watch?v=bgZP2qUlIKs
19 травня 2022 року відділом наукового та навчально-методичного забезпечення змісту позашкільної освіти та виховної роботи ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» у співпраці з ГО «Ла Страда-Україна» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) продовжено цикл заходів для фахівців/фахівчинь психологічної служби освіти щодо психологічної допомоги; технології консультування; терапії під час переживання втрати та відновлення психолога після роботи із учасниками освітнього процесу, які проживають горе.
Відбувся вісімнадцятий вебінар «Протидія та реагування на випадки насильства над дітьми в умовах дистанційного навчання в період війни».
На початку вебінару з вітальним словом виступила кандидатка педагогічних наук, начальниця відділу наукового та навчально-методичного забезпечення змісту позашкільної освіти та виховної роботи Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Ольга Флярковська.
Спікеркою заходу була Вікторія Мельничук, завідувачка сектору соціально-педагогічної роботи відділу наукового та навчально-методичного забезпечення змісту позашкільної освіти та виховної роботи ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», тренерка Національної тренерської мережі ГО «Ла Страда-Україна».
На вебінарі були розглянути такі питання:
1. Актуальність домашнього насильства в умовах дистанційного навчання в період війни.
2. Ідентифікація та самоідентифікація випадків насильства щодо дітей, з особливою увагою до домашнього насильства, в умовах дистанційного навчання в період війни.
3. Алгоритми реагування педагогічних працівників та перенаправлення дітей, постраждалих від насильства, з особливою увагою до домашнього насильства, в умовах дистанційного навчання в період війни.
4. Статистичні дані Національної гарячої лінії ГО «Ла Страда-Україна» щодо скоєння випадків насильства за період війни.
5. Нормативно-правова документація щодо запобігання та протидії домашньому насильству.
6. Роль педагога в реагуванні на випадки насильства над дітьми.
7. Рекомендації щодо алгоритму дій дитини в ситуації домашнього насильства в умовах дистанційного навчання в період війни.
8. Корисні ресурси та інформація щодо гарячих ліній для постраждалих від домашнього насильства.
Для тих, хто не зміг долучитися до зустрічі, матеріали вебінару можна переглянути за покликанням: