Як краще готуватися до вступу?
ЯвКурсі
Як краще готуватися до вступу? З репетитором, в групі чи самостійно?
Питання, від якого у батьків майбутніх 11-класників волосся стає дибки. А в контексті війни та дистанційного навчання протягом останніх двох років вибір стає ще складнішим.
Сьогодні наш викладач Сергій розповідає про тонкощі кожного способу підготовки та аргументує, чому робота в групі — найоптимальніший варіант для сучасних старшокласників
МОТИВАЦІЯ. Самоcтійна підготовка підходить обмеженому колу дітей — самоорганізованим та вмотивованим підліткам, які знають чого хочуть. Готуючись самостійно, дитині знадобиться набагато більше часу, терпіння та мотивації.
Репетитор зазвичай пояснює матеріал, але не мотивує учня до ефективного навчання. А для підлітків критично важлива саме групова робота. Це завжди взаємодія, мотивація та здорова конкуренція, але за умови, що група невелика, а діти — відібрані та хочуть навчатися.
Міжнародна практика говорить, що найкращий підхід до навчання — це комбінація роботи в якісно підібраній групі та індивідуальної роботи з викладачем. В групі учні виконують командні завдання, вчаться взаємодіяти, змагаються між собою за краще місце в рейтингу та підтримують один одного. Але є й індивідуальна робота з викладачем. Це бесіди, коли дитина має можливість отримати зворотний зв’язок від викладача, рекомендації та поради для покращення особистого результату.
АКТУАЛЬНІСТЬ ПРОГРАМИ. Готуючись самостійно, діти вивчають усі шкільні теми підряд. Але лише частина з них потрапляє на ЗНО. Більше того, частина цих тем кожного року змінюється.
Ні діти, ні батьки не мають часу читати звіти УЦОЯО, аналізувати їх, складати програми та оновлювати їх кожного року. Репетитори теоретично можуть це зробити, але є сумніви в якості складання цієї програми, порядку вивчення тем, правильному розрахунку навантаження (кількість годин на кожну тему).
Наприклад, в нашому центрі підготовки є департамент досліджень та розробки, де велика команда експертів кожного року ретельно аналізує зміни в програмі, вдосконалює навчальні матеріали та змінює їх залежно від останніх викликів ЗНО.
ВІДСЛІДКОВУВАННЯ ПРОГРЕСУ. Більшість вважає, що робота з репетитором ефективніша за групову. Індивідуальний підхід і максимальна увага одній дитині. Але ризик у тому, що батьки не можуть відслідковувати прогрес дитини. Зворотний зв’язок від репетитора ви звичайно отримати можете, але чи буде він підкріплений фактами.
Щоб перевірити ефективність занять з репетитором, можна звернутися до іншого репетитора і пройти невеличке тестування. Лише такий зріз знань дозволить зробити певні висновки і рухатися далі. Але це вимагає активну залученість батьків і додаткові ресурси.
Готуючись самостійно, перевірити себе ще складніше.
В сучасних освітніх центрах навчання відбувається на спеціально розробленій онлайн-платформі, де є індивідуальна аналітика для викладача, учня та батьків. Можна відстежувати виконання домашніх завдань, результати навчання на курсі та особистісний прогрес кожного учня.
СЕРЕДОВИЩЕ ДЛЯ РОЗВИТКУ. Займаючись в групі, діти спілкуються не лише з викладачем, але й з іншими підлітками. Нові знайомства та невимушена атмосфера змушують мозок перемикатися між навчанням. Займатися в групі завжди цікавіше і ефективніше: діти отримують більше задоволення від навчання та спілкування з однолітками.
ВАРТІСТЬ. Як не крути, вартість підготовки до ЗНО з репетитором буде вищою. Одне заняття коштує в середньому 375 грн за 45 хв, тоді як вартість групових навчальних курсів коливається від 29 до 250 грн за годину.
Якщо ви все ж таки хочете, щоб ваша дитина готувалася до вступу разом з репетитором, довіртеся професіоналам. Ми активно розвиваємо спільноту репетиторів Navchu.Online і можемо за 3 дні підібрати для вашої дитини найкращого викладача https://bit.ly/navchu-online-yavkursi
Для батьків майбутніх 11-класників зараз є унікальна можливість отримати безкоштовну онлайн-консультацію з провідними експертами навчального центру №1 в Україні. Консультація зі стратегії вступу — це перший крок до навчання вашої дитини в омріяному університеті. Залишайте заявку просто зараз, адже доступно лише 50 місць: http://bit.ly/consult-yavkursi
Успіхів у підготовці до вступу в омріяний університет!