Заходи до Всесвітнього дня ментального здоров’я
Всесвітній День ментального здоров’я (World Mental Health Day) у світі та в Україні відзначається щороку 10 жовтня.
ЩО Ж ТАКЕ МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ’Я?
Термін «mental health» часто перекладають як «психічне здоров’я», хоча він має дещо ширше значення і включає як емоційне та духовне, так і соціальне благополуччя. За визначенням ВООЗ, психічне здоров’я включає «стан благополуччя, в якому людина реалізує свої здібності, сприйняту самореалізацію, автономію, компетенцію, зв’язок між поколіннями та самореалізацію інтелектуального та емоційного потенціалу».
Ментальне здоров’я – це не тільки про людей, що страждають психічними захворюваннями. Це також про емоційне та професійне вигорання, про постійні стреси і конфлікти вдома та на роботі, це про різні види залежностей, а також про самогубства. Ментальні розлади не мають ні статі, ні віку, освіти чи ментального стану: будь хто знаходиться в зоні ризику.
Тобто великою мірою стан людини залежить від низки факторів, зокрема, наскільки добре вона реалізує свої здібності, долає звичайні життєві труднощі, здатна протистояти стресам, продуктивно працювати і робити внесок для суспільства. Якщо раніше термін «психічне здоров’я» пов’язувався з хворобами психіки, то тепер – це питання людини і світу. Наскільки людина може відчувати мир у собі і безпеку зовні.
Чого ж прагне наша психіка для благополуччя, психологічного комфорту і здоров’я?
• Безпеки, не тільки фізичної, але й психологічної, соціальної.
• Поваги до себе, до своїх здібностей, може ще й нереалізованих, до своїх талантів, які треба виявляти й розвивати.
• Емоційної підтримки від свого оточення, близьких і колег.
• Однодумців, з якими цікаво, з якими можна поділитись своїми думками і які тебе зрозуміють.
• Вміння правильно реагувати на стреси, зменшувати негативні наслідки стресу на своє здоров’я, настрій, працездатність.
Золотоніська Гімназія ім С.Д. Скляренка
10 жовтня - всесвітній день ментального або психічного здоров’я.
Ментальне здоров’я є невідʼємною частиною щасливого життя. Це стан щастя та добробуту в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя.
Тому в Золотоніський гімназії було проведено невеличку ранкову зустріч за участі 6-А класу та практичного психолога. Діти зустрічали вчителів із порадами і завданнями на день для збереження ментального здоровʼя.
Щорічно 10 жовтня у всьому світі відзначається День ментального здоров’я. Цей день присвячений стійкості українського народу, довірі між людьми, а також піклуванню про кожного.
Зараз найбільшої уваги та піклування потребують наші діти. Саме тому їм кожного дня потрібно нагадувати, що їхнє дитинство не втекло. Воно є і завжди буде! Безмежно вдячні за це ЗСУ!
Тому сьогодні для учнів початкових класів Золотоніської спеціалізованої школи №1 було проведено Свято осені. Діти змогли весело провести час: потанцювати, поспівати, перевірити свою ерудицію.
Усі змогли насолодитися креативною виставкою, яка була присвячена осені та її унікальним барвам!
Дякуємо батькам за допомогу у створенні цієї краси! Ви наші найперші помічники!
10 жовтня!
Всесвітній день психічного здоров'я. Що таке це психічне здоров'я? Як це в нормі? Як мені там де я перебуваю?
Що я роблю для того, щоб залишатися в ресурсі? Сьогодні на базі ЗОШ 3 розпочалися тренінгові навчання за підтримки Triangle, служби захисту в Україні. Психічне здоров'я кожного з нас залежить від нас самих і наших близьких. Основною задачею на сьогодні є: зберигти свою душевну рівновагу, бути готовим до стресових ситуацій, залишатися в ресурсі, щоб мати змогу допомагати тим, хто потребує психологічної допомоги.
День психічного здоров’я або ментального здоров’я у світі та в Україні відзначається щороку 10 жовтня. Одним із важливих пріоритетів у діяльності нашого закладу освіти залишається забезпечення психологічної стійкості здобувачів освіти.
Психологічна служба школи, всі педагогічні працівники створюють умови, що сприяють розвитку особистості кожної дитини, збереженню ментального здоров’я та формуванню готовності до самостійного життя.
З метою підвищення рівня обізнаності щодо проблем психічного здоров’я, зняття тривожності та напруги, формування навичок стресостійкості, саморегуляції та релаксації в закладі освіти для п’ятикласників було проведено заняття з елементами тренінгу «Мої емоції та почуття».
Учні 5, 6 класів з натхненням розфарбовували антистрес-розмальовки. Ця художня діяльність сприяє самоспостереженню, самоусвідомленню і як наслідок - зняттю стресу.
Дев’ятикласники роздумували над питанням:«Що таке щастя в повсякденному житті», з радістю прийняли участь у акції «Щастя у дрібницях».
В закладі освіти щоденно проводяться психологічні хвилинки на великій перерві. Старшокласники з задоволенням заохочують учнів молодшої ланки до участі у руханках. Адже руханки допомагають дітям позитивно налаштовуватися на урок, вивільнити негативну енергію, покращують емоційний стан та настрій.
Для педагогічних працівників створили проєкт «Дерево порад для педагогів «Збережемо психологічне здоров’я».
Спеціальна школа
Сьогодні весь світ відзначав День ментального здоров’я. Цього року подія є особливо актуальною для України, адже мільйони дітей і молоді зараз як ніколи потребують емоційної чи психологічної підтримки.
Учнівський та педагогічний колективи нашої школи також долучилися до святкування Дня ментального здоров’я: учні приєдналися до перегляду Всеукраїнського уроку з ментального здоров'я, навчилися виконувати вправи для регуляції власних емоцій, із задоволенням доєдналися до Всеукраїнського флешмобу «Руханка сили» (Рух Олександра Педана), стали учасниками акцій, які мали за мету викликати посмішки та дарувати їх один одному, створити позитивний настрій, відчути позитивні емоції та «теплу» атмосферу в стінах рідної школи.
Всесвітній день ментального здоров’я ми відзначали руханкою під вірш, розроблений дитячою психологинею Світланою Ройз. #руханкасили, що стала особливим символом цього дня, мала на меті навчити дітей самостійно піклуватися про свій ментальний стан, де б вони не знаходилися.
Акція «Збираємо «теплі» побажання» проводилась з метою підняти настрій її учасникам та дати змогу хоча б тимчасово відволіктися від буремного сьогодення.
Опускаючи руку в «мішечок гарного настрою» кожен отримував цукерку з веселими побажаннями на майбутнє. А це просто не може не викликати посмішку!