Івану Нечую-Левицькому 185
СШІТ № 2
Івану Нечую-Левицькому - 185! Читаємо, дискутуємо, ілюструємо, генеруємо за допомогою ШІ, створюємо мерчі... Українська література - це завжди цікаво!
Іван Семенович Нечуй-Левицький–видатний український письменник, етнограф, фольклорист, перекладач, педагог.
Народився Іван Семенович Левицький (Нечуй — літературний псевдонім) 25 листопада 1838 року у мальовничому містечку Стеблів, що біля Корсуня.
Саме в Стеблеві письменник спостерігав життя селян, що лягло в основу написання першої української реалістичної соціально-побутової повісті «Микола Джеря». Демократизм І. С. Нечуя-Левицького виявився і в повістях «Бурлачка», «Хмари», «Старі гультяї», «Поміж ворогами», в романтичній казці «Скривджені і не скривджені», деяких оповіданнях та у побутово-психологічній повісті «Кайдашева сім’я». Кращі його твори й нині не втратили своєї художньої цінності. Він утвердив в українській літературі жанр соціальної повісті та соціального роману. Письменник також звертався у своїй творчості й до історичної тематики, зокрема у повісті «Гетьман Іван Виговський», романі «Князь Єремія Вишневецький», казці «Запорожці». Видатний художник слова писав і драматичні твори – «Маруся Богуславка», «В диму та полум’ї», «Голодному й опеньки – м’ясо». Разом із П. Кулішем та І. Пулюєм зробив перший повний переклад «Біблії».
В Україні встановлена літературно-мистецька премія імені І. Нечуя-Левицького.
Гордістю с. Стеблева є Державний літературно-меморіальний будинок-музей І.С. Нечуя-Левицького, відкритий у 1968 році.
До ювілею видатного земляка оформлена книжково-ілюстративна виставка «Знавець душі народної».
Комунальний заклад "Золотоніська санаторна школа Черкаської обласної ради"
25 листопада відзначатиметься річниця з дня народження І. С. Нечуя-Левицького.
До 185-річчя з дня народження видатного земляка, класика української літератури, майстра слова, творця живого і вічного мистецтва І. С. Нечуя-Левицького у нашому освітньому закладі проведено літературну гру «Співець народного життя» для учнів 10 класу, під час якої діти розгадували ребуси, впізнавали героя за цитатою, інсценізували уривки з повісті «Кайдашева сім’я». У бібліотеці школи восьмикласники здійснили цікаву і пізнавальну віртуальну подорож «Стежками творчості І. Нечуя-Левицького».
Мабуть, у кожному поколінні, відколи на сцені з'явилися герої творів Івана Нечуя-Левицького, були свої Омельки та Марусі Кайдаші, їхні сини Карпи та Лавріни, невістки Мотрі та Мелашки; баби Параски та баби Палажки.
До 185-річчя від дня народження письменника (25 листопада 1838 р.) у Кропивнянській ЗОШ І-ІІІ ступенів група учнів-шанувальників перевтілювалася в образи героїв. Тож запрошуємо до "Світлиці", яка стала справжньою фотозоною.
Іван Семенович Нечуй-Левицький: до 185-річчя від дня народження письменника учні 10 класу Коробівського НВК створили візуальний інтерактивний конспект «Творчість І.С.Нечуя-Левицького»
Іван Семенович Нечуй-Левицький: до 185-річчя від дня народження письменника учні 10 класу Коробівського НВК створили візуальний інтерактивний конспект «Творчість І.С.Нечуя-Левицького»