A A A K K K
людям з порушенням зору
Комунальна установа
«Золотоніський центр професійного розвитку педагогічних працівників»
Золотоніської міської ради Черкаської області

«STEM-весна–2024» в Черкасах

Дата: 17.04.2024 08:30
Кількість переглядів: 9

На зображенні може бути: 3 людини та текст11-12 квітня 2024 року на базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників відбувся всеукраїнський освітній non-stop «Центр STEM-освіти як простір інтелектуальних можливостей учасників освітнього процесу», який зібрав кращих педагогів-новаторів нашої країни на Черкащині.

Представники педагогічної спільноти Золотоніської громади теж взяли активну участь в цьому заході.

Директорів інноваційних шкіл представляла Олена Вертипорох, комунальну установу «Золотоніський центр професійного розвитку педагогічних працівників» - Тетяна Янча, заклади освіти в яких функціонують STEM-лабораторії – Інна Науменко та Ольга Лесик.

Захід відбувся у фокусі Всеукраїнського фестивалю «STEM-весна–2024» з метою консолідації зусиль провідних STEM-педагогів країни з питань системного впровадження та розвитку компетентнісної моделі SТЕМ-освіти, створення сучасного освітнього середовища для збалансованого гармонійного формування науково-орієнтованої системи освіти на основі модернізації освітніх галузей, презентації, популяризації та поширення кращого досвіду STEM-орієнтованого напряму в системі освіти та на виконання наказу Міністерства освіти і науки України №741 від 12.08.2022 р. «Про реалізацію інноваційного освітнього проєкту за темою «Організаційні та науково- методичні умови створення STEM-центрів у червні 2022-травні 2027 років».

Партнерами та співорганізаторами заходу є Міністерство освіти і науки України, ДЕРЖАВНА НАУКОВА УСТАНОВА «Інститут модернізації змісту освіти», Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації, БФ «Фонд освітніх ініціатив».

З вітальним словом до учасників заходу звернулись:

Сергій СВЄРЧКОВ, заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації;

Валерій ДАНИЛЕВСЬКИЙ, начальник Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації, кандидат історичних наук;

Оксана ЛОЗОВА, завідувач відділу STEM-освіти Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», кандидат педагогічних наук;

Антон ДЗЮБА, голова правління БФ «Фонд освітніх ініціатив»;

Світлана БОЙКО, завідувач сектору авторського педагогічного новаторства відділу інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», кандидат філософських наук, старший дослідник, координатор інноваційного освітнього проєкту з теми «Організаційні та науково-методичні умови створення STEM-центрів».

Програма заходу розрахована на два дні плідної роботи та передбачала локації для різних цільових аудиторій:

11 квітня 2024 року – презентаційна сесія та локації non-stop для:

• педагогів з усієї України-учасників інноваційного освітнього проєкту «Організаційні та науково-методичні умови створення STEM-центрів»;

• директорів інноваційних закладів загальної середньої освіти;

• директори шкіл міста Черкаси;

• педагогів, які відповідають за STEM-освіту в ТГ чи є завідувачами STEM-центрів, лабораторій, кабінетів;

• творчої групи учителів фізики та математики.

12 квітня 2024 року – ознайомлення педагогів з усієї України з освітніми можливостями навчально-тренінгового центру STEM-освіти на базі комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» та обговорення подальшої реалізації інноваційного освітнього проєкту за темою «Організаційні та науково-методичні умови створення STEM-центрів».

Родзинкою non-stop були презентація технологій літальних апаратів, яку продемонстрував В’ячеслав СКІЧКО, координатор волонтерської організації «Наш батальйон» та голова «Об’єднання «Самопоміч» у Черкаській області та обговорення сучасних стандартів освіти та робота з проєктами, де спікером була Ірина ГОРДА, президент громадської організації «Новітня освіта».

Про освітні можливості штучного інтелекту розповіла педагогічній спільноті Яна ДЗЮБА, методист відділу соціальних ініціатив і партнерства Київського Палацу дітей та юнацтва.

У фокусі заходу ТОВ «Стем-клас» учасникам запропоновано виставку сучасного обладнання та засобів, які на належному рівні допоможуть забезпечити реалізацію STEM-орієнтованого підходу в умовах НУШ.

А Accord Group, компанії «2dx3d» та «STEM class» презентували педагогам сучасні технічні рішення для закладів освіти, які покликані осучаснити освітній процес в умовах цифровізації, діджиталізаії та SMART-підходу.



« повернутися

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень