Челендж "Вишиванка" - генетичний код нації
Гімназія
https://fb.watch/sb353n-rnn/
Сьогодні, 16 травня, Золотоніська гімназія імені С. Д. Скляренка радісно відзначила День вишиванки! До Міжнародного дня вишиванки ми провели Національну руханку у вишиванках під гаслом «Дякуємо ЗСУ», завдяки ініціативі української федерації «Спорт заради розвитку».
Вітаємо всіх з цим особливим днем! Вишиванка — це не просто одяг, це символ української душі, наш генетичний код, який об'єднує покоління. Нехай цей день нагадує нам про нашу силу, єдність і красу української культури. Вишиванка є знаком нашої національної ідентичності, любові до рідної землі та нескореності духу.
Дякуємо нашим мужнім захисникам та захисницям за можливість святкувати під мирним небом. Слава Україні!
СШ № 1
Сьогодні не просто важливий день у житті українців і українок, як і не просто згадка про красиве автентичне вбрання. Кожен вишитий орнамент сповнений глибокого змісту, оповитий історією творення нашої нації,
виплеканий родовими багатолітніми традиціями та звичаями. Це барвисте віддзеркалення наших унікальних співочих і гостинних натур. Це символ нашого ДНК. Це про красу нашої душі.
Плекайте рідне. Носіть вишиване вбрання гордо, бо ви — українці. І головне: робіть це не лише раз на рік.
СШІТ № 2
ЗОШ № 3
https://fb.watch/sb3wOqn2m2/
https://fb.watch/sb3yJMPbfr/
https://fb.watch/sb3AT4QVR2/
Щороку в травні українці святкують День вишиванки.
Вишита сорочка - це оберіг, символ України. Тому в цей день учні 2-А класу вдягли вишиваночки. Як їм пасує український одяг!
У цьому році День вишиванки пройшов під гаслом:"Вишиваємо перемогу".
ЗОШ № 5
Всесвітній день вишиванки
Всесвітній день вишиванки – міжнародне неофіційне, але дуже популярне та красиве свято, яке відзначають щороку в третій четвер травня. Для того, щоб долучитися до участі в ньому, достатньо одягнути вишиванку. Цього дня проводять різні тематичні флешмоби, конкурси, фестивалі, а ми змагалися у «вишиваних батлах»! Цьогоріч16 травня 2024 року українці відзначили День вишиванки. Для учнів 5 та 6 класів Золотоніської ЗОШ І-ІІІ ст. №5 провели «Вишивані батли». Діти мали змогу позмагатися в ігрових двобоях, які стосувалися традицій носіння української вишиванки. Учні об»єдналися у 4 команди і пройшли три частини випробувань, загалом 20 батлів. Емоції просто зашкалювали. Кожен учасник отримав грамоту та солодкий приз.
ЗОШ № 6
Учні та вчителі нашої школи долучилися до Всесвітнього дня вишиванки
та стали учасниками обласного челенджу «Вишиванка – генетичний код
нації» Вони одягли вишиті сорочки задля збереження українських традицій.
Адже з давніх-давен вишита сорочка виконувала роль потужного оберегу,
що зберігає пам'ять роду. А ще – щоб нагадати світові і собі, що ми
УКРАЇНЦІ та підтримати Україну в її боротьбі. Не випадково цьогоріч свято
проходить під гаслом «Вишиваємо ПЕРЕМОГУ».
Почесною гостею цього дня в школі була пані Валерія Шонерт,
волонтерка з Америки. Вона вперше в нашій школі, тому познайомилася з її
історією, поспілкувалася з учнями 10-11 класів, побувала на уроці
образотворчого мистецтва. На згадку про зустріч – загальне фото на
шкільному подвір’ї серед барвистих українських вишиванок. До далекої
Америки полетить і паперовий Янгол в українській вишиванці,
намальований гостею у співпраці з учнями під час мистецької акції «Янгол у
вишиванці».
Санаторна школа
сесвітній день вишиванки – міжнародне свято. Щороку в третій четвер травня в Україні та в багатьох країнах світу де проживають українські діаспори, а також хто підтримує та поважає українців одягають вишиванки.
Це свято було започатковане у 2006 році студентами Чернівецького національного університету. Із року в рік це свято набувало все більших масштабів: проводились концерти, ярмарки, виставки.
Сьогодні вся школа майоріла різнобарвними візерунками української вишивки. Хтось радів своїм новим вишитим обновкам, хтось вдягнув улюблену вишиванку. Але всі були єдині у думці, що свято об’єднує вчителів, учнів, всіх працівників закладу освіти.
Крізь віки український народ зберіг любов до вишиванки та особливі унікальні орнаменти в одязі. Вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, з роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини.
Наразі День вишиванки має особливий сенс – українці змушені відстоювати свою свободу та автентичність.
Учні та вчителі доєдналися до Національної руханки «Дякуємо ЗСУ», головною метою якої є єднання українців та міжнародної спільноти по всьому світу в підтримці наших Збройних Сил України.
Не забувайте про своє коріння, пам'ятайте про те, звідки всі ми прийшли. Національна пам'ять є надзвичайно важливою, і тільки ми з вами можемо її зберегти і передати нащадкам.
І як результат, окрім вираження своєї національної та громадянської позиції, позитивні емоції, піднесений настрій, відчуття гордості за приналежність до українського народу.
Спеціальна школа
https://www.facebook.com/reel/340740242044494
Благодатнівська ЗОШ
У День вишиванки бажаємо миру і злагоди в усіх українських домівках і серцях. Нехай наш патріотизм допомагає захищати Україну та робити її цілісною, успішною. Пам'ятаємо, що ми - Українці й зможемо все!
Зранку встали до світанку,
Одягнули вишиванку.
Вийшли так на світ, у люди:
Показать, як Неньку любим.
Розказати, як шануєм,
Захищаєм і цінуєм.
З Днем української вишиванки!
Кропивнянська ЗОШ
https://www.facebook.com/100041653780088/videos/959673729169498/
Деньгівський НВК
https://www.youtube.com/watch?v=O27xT9dihWY
Коробівський НВК
https://www.facebook.com/100017153657390/videos/752398100211179/
День вишиванки єднає українців. До святкування долучилися й шестикласники. Під час гри- квесту потрібно було віднайти втрачений код нації, який намагалися викрасти хакери. Діти залюбки виконували найрізноманітніші завдання, здобуваючи закодовані орнаменти, і спільними зусиллями вдалося добути кодовий вишитий вислів.
А ще ми створювали за допомогою спеціальної програми унікальні схеми, у яких кожен закодовував своє ім'я. Сподобалося працювати й над створенням "живих" вишиванок, кожна з яких вийшла ексклюзивною. Час промайнув дуже швидко і на завершення заходу діти отримали невеличкі солодкі гостинчики.
Дякуємо нашим неймовірним ЗАХИСНИКАМ за можливість провести свято без повітряних тривог, у спокійній обстановці !