Оновлений предмет “Захист України” формуватиме в дітей оборонну свідомість
З вересня 2024 року учні 10–11–х класів вивчатимуть “Захист України” зовсім по-іншому. Уроки будуть не раз на тиждень, а раз на місяць у форматі тренінгів упродовж цілого дня. Діти вивчатимуть основи національної безпеки, управління дронами, домедичну допомогу, а також розумітимуть, чим кожен може бути корисним в захисті країни. Навчання відбуватиметься в міжшкільних осередках, які будуть оснащені сучасним обладнанням. Один буде на 5–10 шкіл чи на громаду.
-
- У нашій Золотоніській громаді ми плануємо відкриття одного міжшкільного осередку з вивчення оновленого курсу предмету для старшокласників «Захист України», - прокоментувала начальниця відділу освіти Лідія Маленко. – Попередньо – на базі школи №3.
Кабінет Міністрів спрямує 1,65 млрд грн на закупівлю обладнання для оновленого курсу “Захист України”.
Для осередків закуплять техніку, зокрема:
- інтерактивні лазерні стрілецькі тренажери;
- симуляції управління дронами, які налічують дрон, інтерактивні окуляри, пульт та інше обладнання;
- навчальні тири й макети;
- аптечки й тренажери для серцевої реанімації, тренажер дефібрилятора, турнікети;
-
- Вся країна живе в умовах повномасштабного вторгнення, де важливу роль відіграють технології, тому діти мають уміти з ними працювати ще зі школи. Це основа нашого безпечного майбутнього”, – пояснив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
5 серпня 2024 року на базі комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників» розпочалося підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів освіти області, які здійснюватимуть початкову загальновійськову підготовку в 48 міжшкільних осередках з вивчення предмета «Захист України» за новою програмою та вимогами щодо викладання.
Навчання проходитиме до 17 серпня. Для проходження підготовки прибули 120 педагогів із закладів загальної середньої та професійної освіти області. Серед них 3 золотоніських вчителів – Руслан Сіньов (зош №5), Дмитро Ярошенко (Коробівський НВК), та Ярослав Кобець (гімназія ім. С. Д. Скляренка). По завершенню курсів слухачі отримають свідоцтво встановленого зразка, що надає право викладати предмет «Захист України» в своєму міжшкільному осередку. Навчання охоплює питання нових підходів до викладання навчального предмета «Захист України», поняття Сил оборони держави, основних видів озброєння та військової техніки, які є види дронів та в яких сферах їх можна застосувати, надання домедичної допомоги в умовах бою, що таке інформаційна війна та як не вестися на ворожі інформаційно-психологічні операції (ІПСО) тощо.