"Формування ініціативної та соціально активної особистості", такій темі була присвячена чергова онлайн - зустріч класних керівників
Формування ініціативної та соціально активної особистості є важливим аспектом в організації виховного процесу. Він передбачає розвиток в учнів навичок, які дозволяють не лише адаптуватися до швидкоплинного життя, але й активно впливати на нього. Це стало в центрі уваги під час онлайн навчання класних керівників 5-8 класів, яке провела консультант КУ «Золотоніський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Оксана Пилипенко.
Питання підготовки учнів до активної діяльності залишається соціально важливим. Адже педагог допомагає пізнати світ, сприяє розвиткові моральних цінностей, виховує активного патріота держави. Комунікативні уміння необхідні для організації педагогічно доцільних взаємин, стосунків з учасниками освітнього процесу.
Педагоги повинні допомогти підліткам у процесі їх соціалізації. Разом з батьками навчити дитину спілкуватися з однолітками, грамотно вибудовувати особистісні взаємовідносини.
У ході онлайн навчання консультант центру Оксана Пилипенко розглянула з учасниками зустрічі поняття ініціативності та соціальної активності, тісної їх взаємодії, що є основою для прийняття нестандартних рішень. Звернула увагу на методи формування ініціативної особистості, а саме:
- створення сприятливого освітнього середовища;
- розвиток критичного мислення;
- соціальну відповідальність;
- розвиток лідерських якостей;
- інтеграцію навчання з реальним життям;
- підтримку емоційного інтелекту.
Також до уваги класних керівників було запропоновано інтерактивні вправи та ігри, які дозволяють скорегувати поведінку підлітків і підвищити ефективність їх соціалізації у товаристві.