Як вивчити історію, відпочиваючи?
Як вивчити історію, відпочиваючи? Легко!
Під час відвідин Музею становлення Української нації та ознайомилися з історією України від первісних часів до сьогодення, учні 7-А класу проводили предметні дослідження, пов'язані з середньовічною історією Русі-України, які представили 5 грудня під час захисту проєкту "Середньовічна Україна з ракурсу різних навчальних предметів".
Перша частина стосувалася безпосередньо історії України у середні віки. Усні створили фотоколаж “Видатні постаті історії України періоду середньовіччя” у якому було представлено зображення та опис головних моментів діяльності київських князів і фото з тематичних експозицій музею.
Другою частиною було дослідження на тему “Хімія у середньовічному побуті стародавніх слов'ян”, під час якого з'ясовували чи була присутня хіміяу побуті слов’ян, зокрема, користі підсічно-вогневої системи обробіткуземлі у землеробстві; майстерності обробки металів ковалями та ювелірами; хімічних процесів, які відбуваються під час приготування їжі, тощо.
Наступна частина проєкту була пов'язана з геометрією, зокрема, темою "Вимірювання і класифікація кутів на архітектурних пам'ятках України". Учні дослідили архітектурні споруди періоду Русі-України: будинки, палаци, храми, оборонні споруди; геометрію цих побудов; з'ясували які кути найчастіше зустрічаються у цих спорудах та виготовити модель собору Святої Софії.
Четвертий блок стосувався зарубіжної літератури та питання “Хто такі волхви устародавніх слов'ян?” і чим вони відрізнялися від тих, що описані у творі О. Генрі "Дари волхвів".
Заключним було дослідження з біології - "Основні види господарства стародавніх слов'ян", у якому з'ясували: чим займалися слов'яни, що і кого вирощували, яким був раціон їхнього харчування та найпоширеніші страви, і чи маємо ми їх у своєму вжитку.
Зрештою, вкотре впевнилися, що ми є справжніми нащадками стародавніх слов'ян!