A A A K K K
людям з порушенням зору
Комунальна установа
«Золотоніський центр професійного розвитку педагогічних працівників»
Золотоніської міської ради Черкаської області

📒ПІДСУМКИ 2024 РОКУ: сертифікація вчителів

Дата: 01.01.2025 16:35
Кількість переглядів: 11

Фото без описуВже шостий рік поспіль Державна служба якості освіти України спільно з Українським центром оцінювання якості освіти за координації Міністерства освіти і науки України здійснює процедуру сертифікації вчителів початкових класів, з 2023 року розпочалася сертифікація вчителів української мови та літератури, вчителів математики базової середньої освіти, які забезпечують реалізацію Державного стандарту на першому циклі базової загальної середньої освіти. Цього року мали можливість долучитися до сертифікації вчителі громадянської та історичної освітньої галузі.

За рішенням МОН участь у сертифікації 2024 року могли взяти 4000 вчителів. Від нашої області - 129 вчителів, з них:

вчителів початкових класів - 47,

вчителів української мови і літератури – 33,

вчителів математики -32,

вчителів громадянської та історичної галузі – 17.

За даними УЦОЯО від Черкаської області у межах регіональної та загальнодержавної квот зареєструвалося 98 осіб (сформовано карток-заяв – 140), з них :

вчителів початкових класів - 48,

вчителів української мови і літератури – 18,

вчителів математики -18,

вчителів громадянської та історичної галузі – 14.

Як відомо, сертифікація відбувається у 3 етапи: незалежне тестування, самооцінювання та експертне оцінювання професійної майстерності.

1️⃣ Перший етап сертифікації (реалізував УЦОЯО) дав можливість оцінити фахові знання та вміння учасників сертифікації шляхом незалежного тестування.

Участь у незалежному тестуванні взяли 93 вчителі області (94 % від зареєстрованих).

З Черкаської області успішно склали тести 67 вчителів (72 % учасників тестування, по Україні – 62 %)) та за правилами проходження сертифікації були допущені до подальших етапів, з них:

вчителів початкових класів - 30,

вчителів української мови і літератури – 14,

вчителів математики -9,

вчителів громадянської та історичної галузі – 14

2️⃣Другий етап сертифікації – самооцінювання власної педагогічної майстерності – здійснювався учасниками сертифікації дистанційно в інформаційно-аналітичній системі EvaluEd. Кожен учасник отримав результати самооцінювання у вигляді діаграми, на якій зображено стан розвитку його професійних компетентностей.

3️⃣Третій етап сертифікації передбачає вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації, що здійснювалося з використанням методик експертного оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації, затверджених наказами Служби та розміщених на офіційному вебсайті Служби.

Методиками передбачено експертне оцінювання 15 професійних компетентностей. Кількість критеріїв для кожної професійної компетентності максимально узгоджена з переліком трудових дій, визначених Професійними стандартами за професіями «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти», «Вчитель закладу загальної середньої освіти», «Вчитель з початкової освіти (з дипломом молодшого спеціаліста), затвердженим Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 23.12. 2020 р. № 2736.

Під час експертного оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації відбувається:

- спостереження за навчальними заняттями;

- спостереження за самоаналізом навчального заняття;

- аналіз самопрезентації практичного досвіду роботи учасника сертифікації;

- інтерв'ю з учасником сертифікації.

ℹ️ До проведення третього етапу сертифікації у 2024 р. в цілому по Україні підготовлено понад 4000 експертів – вчителів, наукових та науково-педагогічних працівників, які успішно пройшли підготовку за спеціальною програмою, розробленою Службою, та отримали сертифікат про підвищення кваліфікації.

Нашим управлінням спільно зі службою проведено навчання, 208 учасників якого успішно виконали програму і були включені до загально списку експертів, які можуть бути задіяні у 3-му етапі сертифікації. Безпосередню участь у сертифікації в якості експертів взяли 94 експерти. 24 експерти були з числа сертифікованих вчителів (якщо не рахувати вчителів історії, частка сертифікованих вчителів – 34 %)

Експерти нашої області вивчили практичний досвід 68 вчителів з усіх регіонів України окрім Херсонської і Миколаївської областей (вивчати досвід вчителів Черкаської області можуть лише експерти з інших регіонів).

Комісії, утворені Державною службою якості освіти України, 3-4 грудня провели засідання та визначили пороговий бал:

120 - для учителів початкових класів;

109 - для учителів української мови та літератури;

108 - для учителів математики;

103 - для учителів історії та громадянських дисциплін.

В нашій області успішно пройшли сертифікацію 57 учителів

26 учитель початкових класів (93 % учасників 3-го етапу, по Україні – 89 %);

13 учителів української мови та літератури (93 % учасників 3-го етапу, по Україні – 84 %);

14 учителів історії та громадянських дисциплін (100 % учасників 3-го етапу, по Україні – 92 %);

4 вчителів математики (50 % учасників 3-го етапу, по Україні – 84 %).

Найбільшу кількість вчителів, які пройшли сертифікацію, на сьогодні мають Черкаська, Золотоніська, Смілянська міські громади (відповідно 65, 26 та 12 учасників), при чому 4 вчителя початкових класів з міста Черкаси і 5 вчителів початкових класів Золотоніської громади пройшли сертифікацію повторно.

По 7 сертифікованих вчителів у Червонослобідській, Білозірській та Чигиринській громадах. 6 вчителів сертифіковані в Паланській громаді, з них 3 - повторно

Ще 30 громад області мають від 1 до 6 вчителів, які успішно проходили сертифікацію.

В цілому по області, починаючи з 2019 року 200 вчителів області успішно проходили сертифікації, 24 - повторно

122 вчителі початкових класів (24 вчителів повторно);

28 вчителів української мови та літератури;

12 вчителів математики;

14 вчителів громадянської та історичної освітньої галузі та/або освітньої галузі «Суспільствознавство».

ℹ️ Педагогічні працівники, які успішно пройшли сертифікацію, мають право на:

щомісячну доплату в розмірі 20% посадового окладу (ставки заробітної плати) пропорційно до обсягу педагогічного навантаження протягом строку дії сертифіката;

присвоєння наступної або підтвердження наявної вищої кваліфікаційної категорії в межах чергової/позачергової атестації педагогічних працівників;

участь у процедурах і заходах, пов’язаних із забезпеченням якості освіти та впровадженням інновацій, педагогічних новацій і технологій у системі освіти.

Для встановлення доплати чи присвоєння наступної (підтвердження наявної вищої) кваліфікаційної категорії педагогічного працівника рекомендовано подати відповідні заяви.


« повернутися

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень