A A A K K K
людям з порушенням зору
Комунальна установа
«Золотоніський центр професійного розвитку педагогічних працівників»
Золотоніської міської ради Черкаської області

Заходи до Шевченківських днів

Дата: 10.03.2025 16:12
Кількість переглядів: 5

Фото без опису

Щороку в Україні відзначають Шевченківські дні 9 і 10 березня, які припадають на роковини народження і смерті Тараса Шевченка. Цього року Україна відзначає 204 річницю з дня народження великого українського поета. Споконвіку щедрою і благословенною була українська земля, бо на ній народжувалися люди, перед генієм котрих схиляється світ. І найперший серед них — Тарас Шевченко, велетень духу і співець народної свободи.

Щирість автора, його любов до народу, до рідної землі, а також мова, співуча, як пісня і багата, як історія народу, викликали захоплення.

Світла постать Тараса Григоровича з його беззавітною любов’ю до народу, до своєї Батьківщини мала і матиме величезний вплив, викликала і викликатиме щире захоплення в усі часи. Його ім'я органічно вплелося в історію та культуру не тільки українського народу. Воно знане далеко за межами рідного краю.

Тарас Шевченко - поет, драматург, прозаїк, мислитель, історик, етнограф, фольклорист, який залишив велику образотворчу спадщину-понад тисячу творів.

До 204-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка у закладах освіти Золотоніської громади відбулися різноманітні заходи.

Гімназія

Фото без опису Фото без опису

#ТарасШевченко #БрейнРинг2025 #ВеснянийКобар #SmartАктивності #ЄдністьПоколінь

🔥 Шевченко. Голос, що не вмирає. 🔥

Він не мовчить. Його слово не обмежене старими книгами, не покрите пилом у бібліотеках. Воно проростає – у рядках, у думках, у серцях. І сьогодні, серед дитячого сміху, азарту й жаги до знань, ми знову розгадували його таємницю.

Дві команди, представлені учнями 3-4 класів, – "Моринці" й "Кобзарі" – увірвалися на шлях відкриттів. Вони пройшли шлях відбору, щоб тут опинитися. Це були не випадкові учасники, а знавці, які занурилися у глибини Шевченкової долі, його творчості, його боротьби. За цими плечима – години читання, роздумів, відкриттів. І ось тепер вони – тут, на інтелектуальному рингу, готові довести, що Шевченко для них – більше, ніж рядки у підручнику. Їхніми провідницями стали Руслана Щепак і Наталя Галат, які надихали, підтримували й скеровували у світі Шевченкових істин. У кожному питанні – не просто факти, а ключі до його долі. Слова – мов код, що розкриває силу українського духу. Кожен раунд – це крок до істини. Дешифратор розкривав приховані сенси, літературні вікторини випробовували знання, завдання на інтуїцію й логіку перевіряли, як глибоко учасники відчувають Кобзаря. Як у лабіринті, учасники шукали правильні відповіді, розплутували переплетення подій, наче пробиралися крізь терни його життя.

Картини, створені його рукою, поставали перед очима – не лише портрети й пейзажі, а відбитки душі. А поруч – нове бачення, народжене штучним інтелектом: як би виглядав Тарас сьогодні? Чи залишився б у кожному з варіантів той самий глибокий, проникливий погляд – очі, що бачили біль народу?

Зала дихала єдиним ритмом. Питання народжували відповіді, відповіді – нові питання. Це був не просто брейн-ринг. Це було свідоме проживання днів Шевченка. Усвідомлення його сили, його сміливості, його безсмертя. Журі, уважно вслухаючись у відповіді, не просто оцінювало знання – вони бачили, як оживає історія, як палає в очах дітей вогонь пізнання.

І коли останній виклик прийнято, коли останнє слово сказано, одна істина залишається незмінною: він – з нами. У нашій мові. У нашій боротьбі. У наших серцях.

Фото без опису

Сьогодні ми ще раз переконалися в неперевершеній геніальності поезії Тараса Григоровича Шевченка , яка вчить нас любити та берегти свою Україну. На Шевченкові гостини до Центральна бібліотека для дорослих та дітей Золотоніської міської ради завітали учні 2-Б класу гімназії ім. С.Д. Скляренка із своєю вчителькою Коршун Оксаною Владиславівною.

Бібліотекарка Ніна Гринь, розповіла школярикам про цікаві епізоди життя і творчості Тараса Григоровича та його родину. З цікавістю діти переглянули сучасний мультик про життя Тараса Шевченка «Як Тарас Шевченко став зіркою» . Виявляється, він був модним денді та полюбляв китайський чай. Планував одружитися, проте кохана не дочекалася його повернення додому.

А ще хлопчики й дівчатка влаштували цілий поетичний марафон з віршів Кобзаря. Приємно було чути , як дуже емоційно та вдумливо діти декламували поезію Шевченка. Вірші у їх виконанні звучали дуже щиро та зворушливо.

Пишаємося нашими маленькими українцями і дякуємо вчительці та батькам за патріотичне виховання дітей.

"Шевченковські читання" присвячені 211-й річниці від дня народження Великого Кобзаря.

3-Б, Стежками Кобзаря Виготовлення лепбука

Фото без опису Фото без опису

СШ № 1

Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису

Шевченко обʼєднує покоління ✨

Тарас Шевченко — не просто поет, а символ свободи, правди та незламності. Його слово живе у кожному українці, у кожній сторінці «Кобзаря», у кожному пензлеві художника.

Сьогодні наша школа поринула у світ його творчості:

🎨 Малюнки-ілюстрації оживили образи з творів Кобзаря та прикрасили стіни нашої школи.

📖 Учні декламували поезії, сповнені сили й духу боротьби.

📚 Тематичні виставки «Про Шевченка» та виставка книг нагадали про велич спадщини поета.

👩‍🏫 У класах проведено виховні заходи, під час яких учні говорили про життя і творчість поета, його внесок у боротьбу за Україну, а також переглядали тематичні відео та слухали пісні на слова Шевченка.

🖌️ А для наймолодших школярів працювала творча майстерня – малювали ілюстрації до улюблених творів Шевченка.

Шевченкове слово об’єднує серця українців, надихає та веде вперед! 🇺🇦

#ШевченківськіДні #ГолосНації #КобзарЖиве #ЗСШ1

Шевченкове слово – в дитячих серцях 💙

Щороку, 9 березня, ми вшановуємо пам’ять Тараса Григоровича Шевченка – Великого Кобзаря, геніального поета, художника, апостола правди та свободи, національного пророка України. Його слово живе у наших серцях, надихає та веде вперед.

З цієї нагоди в 1-Б класі відбулися цікаві заходи, присвячені великому поету:

📖 Діти слухали та декламували вірші Шевченка;

🕊️ Обговорювали його життя та творчість;

💙 Дізнавалися про важливість його спадщини для України.

Тарас Шевченко залишається символом незламності духу нашого народу. Плекаємо пам’ять про нього разом! 🇺🇦

СШІТ № 2

Фото без опису Фото без опису

Шевченківське слово в дитячих малюнках ✨🎨

Учні 4-А класу з любов’ю та натхненням читали вірші Тараса Шевченка, а рядки великого Кобзаря надихали їх на власну творчість. Тож кожна дитина передала свої враження від прочитаного через малюнок, а разом вони створили справжню галерею «Шевченківське слово в дитячих малюнках».

#Марафон_ненудних_уроків

Фото без опису Фото без опису

З нагоди дня народження Тараса Шевченка в 5-Б класі відбулося справжнє свято творчості та натхнення. 🎨📖 У рамках програми «Інтелект України» діти разом із учителем Юлією Опанасенко провели захист учнівських проєктів, присвячених великому Кобзареві. Це був не просто стандартний урок, а вибух креативу, досліджень і мистецтва!

💡Учні та учениці не тільки самостійно створювали презентації, досліджуючи світ поезій Тараса Шевченка, а й намагалися пояснити його актуальність у сучасному світі. Якби Тарас Григорович жив у ХХІ столітті, яким би він був? Які меседжі доносив би через соцмережі? Про що б він писав сьогодні?

👕Окрім презентацій, діти втілили амбітний дизайнерський проєкт – розробили концепцію бренду одягу з цитатами Кобзаря! Стильні худі з рядками з віршів стали б справжнім хітом серед молоді! Написи «Борітеся – поборете!», «Учітесь, читайте», «В своїй хаті своя й правда» – це не просто слова, а справжній код нації, який учні та учениці змогли відчути й передати через свою творчість.

✨ Який же головний висновок уроку? Шевченко – це не лише історія, а й сучасність! Його думки – це наша мотивація, його слова – це наша зброя, а його поезія – це наша гордість!

Браво, 5-Б! 💙💛 Ви – справжні інтелектуали, митці й натхненники нового покоління!🚀🎤

#ЧОЦНПВ #Шевченківські_дні_2025

#Ми_нащадки_Кобзаря

#Марафон_ненудних_уроків

Фото без опису

9 березня ми відзначаємо 211-ту річницю від дня народження великого художника, українського поета та мислителя Тараса Григоровича Шевченка. З цієї нагоди учні та учениці 8-Б класу на уроці української літератури (учитель Валентина Курило) занурилися в глибину поезії Кобзаря, пригадали основні теми його творчості: любов до рідного краю, боротьба за свободу та важливість національної ідентичності. Виконуючи цікаві завдання, кожен зміг краще зрозуміти й оцінити спадщину поета. Адже його вірші, картини, глибокі думки про долю рідної землі залишаються актуальними. 💙💛

ЗОШ № 3

https://www.facebook.com/share/v/1BKudz5dqK/

"Шевченківські читання" 4-А клас

#ЗолотоніськаЗОШ3 #ШевченківськіДні #ШевченківськіЧитання #4аКлас

ЗОШ № 5

https://www.facebook.com/share/v/1KETcv21U2/

Весна-весняночка… Це вона привітна і щедра подарувала Україні Пророка. Живе під сонцем любові Шевченкова весна…Сьогодні нам, українцям, як ніколи потрібні мудрість, мужність і терпіння. Мудрість--щоб усвідомити свій шлях, хоробрість—щоб не боятися ступити на нього і терпіння—щоб не звертати з нього. Тоді зміни, про які ми мріємо, обов’язково настануть. Тож…

Я сьогодні Шевченка читаю.

Скільки мудрості в його рядках!

Мов на ангельських крилах літаю,

Як тримаю «Кобзар» у руках...

Академічний ліцей "Імпульс"

Фото без опису

ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ДНІ

Творчість Тараса Шевченка – це код нації, її історія, біль і надія, висловлені у слові. Шевченкове слово було і залишається натхненням для всіх, хто будує майбутнє України. Від того, чи знайдеться місце для Шевченка в храмі власної душі кожного з нас, залежить ким ми є і ким ми будемо. З нагоди 211-річниці з дня народження генія, що об’єднав націю, у нашому закладі освіти проведено патріотичну гру «Борітеся – поборете» для учнів 9-11 класів, учні 7 класу разом з «Книгою-Мандрівкою» помандрували в далеке минуле: потрапили на аукціон, під час якого цар віддав за свободу Тараса Шевченка 45 кілограмів срібла, познайомилися з родиною поета, відкрили нові сторінки життєвого шляху геніального митця. Учні 5-6 класів взяли участь у проєкті «Кубок успіху Тараса Шевченка», а також переглянули відео креативного агентства TABASCO, яке презентувало творчу реконструкцію голосу Тараса Шевченка за допомогою нейромережі. Найменші ліцеїсти, учні 2-4 класів, також доторкнулися серцем до творчості Великого Кобзаря, візуалізуючи відому поезію. Знайомі кожному рядки ожили, заграли яскравими барвами.

Вже понад двісті років Шевченкове слово надихає українців до боротьби за правду, свободу та щасливе майбутнє держави. Тож будьмо гідними продовжувачами справи Великого Кобзаря, патріотами своєї землі!

Спеціальна школа

https://www.facebook.com/100017211588105/videos/pcb.3946825685645740/3936598589928404

З 3 по 7 березня традиційно у нашому закладі проходили Шевченківські дні. З метою вшанування пам'яті національного генія, творчість якого залишається невичерпною скарбницею, педагоги закладу підготували тематичну виставку "Творчість Шевченка", провели години спілкування та інформаційні години: "Вшануймо Кобзаря", "Цікаві факти з життя Т.Г. Шевченка", "Пам'яті кобзаря", "Слово Кобзаря", "Цікаво про Тараса", "Кобзар як моральний орієнтир". Щодня здобувачі освіти вирушали у цікаву та пізнавальну подорож життєвим та творчим шляхом видатного митця: декламували поезії, малювали ілюстрації до його творів, переглянули відеодайджест "Мистецькі стежини Т. Г. Шевченка". Під час проведення гри "Завжди сучасний Шевченко" показали свої знання творчості геніального митця.

Коробівський НВК

Фото без опису

Весна подарувала світові геніальну людину - Тараса Григоровича Шевченка, про якого знають далеко за межами України. Шевченкові вірші сьогодні актуальні як ніколи, адже українці виборюють право на волю й незалежність, пам'ятаючи заклик "Борітеся - поборете!". Сьогодні ми з десятикласниками вшановували пам'ять видатного поета, виборюючи право на найкращого знавця творчості Т.Шевченка під час гри "Шевченко - Quiz. Перший мільйон". Завдання були різноманітні й цікаві. Першість виборола Капелюшна Тетяна.

Семикласники на виховній годині відкривали нові грані біографії Т.Шевченка, переглядаючи матеріали абетки " Шевченко від А до Я".

Деньгівський НВК

https://www.facebook.com/100050707177691/videos/pcb.1714237016104112/674707891648749

Тарас Шевченко!

Досить було однієї людини,

щоб урятувати цілу націю

О. Вишня

9 -10 березня особливі дати для українців – вшановуємо видатного поета, прозаїка, драматурга, художника та політичного і громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка. Його називають нашим пророком, Великим Кобзарем і українським генієм.

211 років від народження Великого Кобзаря, проте кожне слово, написане поетом, і досі актуальне. Його життя і творчість були присвячені Україні й українському народу.

Творчість Шевченка – багатогранна, як і його талант. Він був різнобічно обдарованим митцем, ліриком, творцем епічних поем, видатним драматургом. Літературна спадщина Тараса Шевченка, центральну роль в якій відіграє збірка поетичних творів «Кобзар», за правом вважається основою української літератури.

Учні 5-7 класів Деньгівського НВК були учасниками заходів, які підготували і провели учениці 10 класу Софія Гвоздь та Марія Кравець. Першим кроком до вшанування пам’яті Кобзаря – знайомство з виставкою « Тарас Шевченко – син України». Діти мали можливість усно перегорнути сторінки життєпису відомого генія «Шевченкова криниця слова не міліє».

Наступна зупинка – кабінет української мови та літератури, де гостинно зустрічає вчитель Раїса Іванівна Заїка.

Перегляд відеофільму «Край, де народився геній». Шевченкове слово – це неймовірна сила. Воно народилося на ґрунті поневолення, але проростало Свободою. У кожному «Борітеся – поборете!» б’ється наш незламний Дух. У кожному «Не дай спати ходячому» – заклик діяти, не миритися з несправедливістю, будувати майбутнє.

Цікава і захоплююча подорож «Стежки, якими ходив Тарас». Тут були і запитання-відповіді, розгадування кросвордів, складання портрета Тараса, цитатні вислови поета.

Директор НВК Марія Григорівна Полякова підсумувала захід, промовивши крилатий вислів Кобзаря: «Учітесь, читайте, і чужому навчайтесь, й свого не цурайтесь…».

Його пророчі слова і сьогодні відлунюють у нашій дійсності, додаючи сили, віри та впевненості.

Слово Шевченка — як зброя, як промінь свободи, що й досі веде нас вперед.

Ми вклоняємось перед Великим Кобзарем, який своїм життям, своєю наскрізною українською вдачею, своїм безсмертним словом – є прикладом невтомного борця за волю, правду, мир та єднання.

Читаймо Шевченка, відчуваймо Шевченка, живімо по-Шевченківськи – гідно, вільно, незламно.

https://www.facebook.com/share/v/167RjtxGRz/

9 березня 2025 року виповнилося 211 років з дня народження видатного українського поета, художника, громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка.

Учні 11 класу разом із вчителем Марією Поляковою пригадали пророчі слова Великого Кобзаря.📜 Вони надихають покоління, і навіть сьогодні, у часи війни з росією, він продовжує бути джерелом сили та рішучості для українців.💙💛

Фото без опису

https://www.facebook.com/share/v/16FxqUGNKQ/

10 березня 2025р.у Деньгівському НВК відбувся захід, присвячений Шевченківським дням. Учні 8 - 9 класів переглянули відео про цікаві факти з життєвого та творчого шляху Кобзаря, позмагалися у грі ,,Правда чи фейк ?". Вчитель української мови та літератури Власенко І. В. та діти декламували вірші геніального поета, художника, мислителя та пророка Т.Г.Шевченка

Сьогодні учні 10 та 11 класу під керівництвом вчителя Марії Полякової взяли участь у літературному квізі "Шевченкове слово в наших серцях"❤️ Гра містила 6 турів. Діти пригадали всі цікаві факти з біографії Великого Кобзаря.

За правильністю відповідей слідкувала вчителька української мови та літератури Раїса Заїка, яка й оголосила переможця.🏆 Ними стали учні 11 класу, адже вони на рік старші від своїх опонентів, а тому мають трішки більший багаж знань. Марія Григорівна та Раїса Іванівна подякували обом командам за ґрунтовні знання про Генія української нації. Впевнена, що Тарас Григорович гордився б своїми нащадками.

І мене в сім’ї великій, в сім’ї вольній, новій

Не забудьте пом’янути незлим тихим словом.❤️

Кропивнянська ЗОШ

https://www.facebook.com/share/v/1B7uk9thee/

Розпочався новий тиждень -Національний тиждень читання поезії. А попередній, Шевченківський, ми завершуємо доєднанням до Всеукраїнського флешмобу " Борітеся - поборете!"

Продовжуючи низку заходів, присвячених тижню Т.Г. Шевченка для семикласників була відкрита творча майстерня. Метою заходу було не лише вшанування пам’яті видатного українського поета, але й розвиток творчих здібностей учнів та їх залучення до мистецтва, яке об'єднує.

Учні мали змогу стати митцями та самостійно створити портрет Великого Кобзаря. Але замість традиційних матеріалів, таких як фарби чи олівці, вони вирішили використати обрізки ниток різних кольорів і фактур.Процес створення портрета виявився не лише цікавим, але й навчальним. Спочатку учні досліджували біографію Шевченка, його творчість та вплив на українську культуру. Вони обговорювали, чому саме він став символом боротьби за свободу і незалежність України.Використовуючи нитки, семикласники змогли на власний досвід відчути, як мистецтво може бути способом вираження почуттів. Кожен учасник обирав кольори, що асоціювалися у нього з образом Шевченка: чорний і сірий- для серйозності, синій для безмежного неба . Крок за кроком, обрізки ниток почали перетворюватися на вражаючий портрет, який став символом спільної праці і креативності.

Цей творчий захід не лише допоміг учням вшанувати пам’ять Тараса Шевченка, але й укріпив командний дух, Діти відзначили, що їм сподобалося працювати разом, обмінюючись ідеями, та дізнаватися більше про українську культуру.

На завершення майстерні, готовий портрет Тараса Шевченка був виставлений на учнівській виставці, де кожен міг його побачити і оцінити. Цей захід надовго залишиться у пам'яті учнів як яскравий приклад того, як мистецтво може об'єднувати і надихати. Творча майстерня стала чудовою нагодою не лише для вираження себе, але й для глибшого розуміння спадщини великого українського поета.

https://www.facebook.com/share/v/165r9qEXGV/

Ми в переддень весняних канікул спробували створити цілий фільм про наш мовно-літературно-мистецький АРТ- простір та зрозуміли, що він матиме кілька серій. Тож лютий був присвячений МОВІ. Ми дарували у День рідної мови ( 21 лютого) Хвилинку слави нашим юним мовознавцям ( олімпіада, конкурси), власникам красивого почерку ( 23 січня- День ручного письма), читцям вголос (5 лютого- День читання вголос). А ще намагаємося йти в ногу з часом, тому на заході " Мовний лук ( вбрання )" говорили про сленгові слова ( підлітки в цьому обізнані), 11-класники демонстрували повні рюкзаки підручників з мови, (НМТ ж попереду), майстерно брали інтерв'ю ( старшокласники вивчають практичну риторику); перевтілювалися та імпровізували.

https://www.facebook.com/share/v/1Bk6JxKASm/

Березень. Саме у цю пору вшановуємо пам'ять Тараса, захоплюємося рідним СЛОВОМ Кобзаря. Протягом тижня наш арт-простір був поділений на кілька осередків: музейна кімната "Світлиця", бібліотека, актова зала, кабінети української мови та літератури, зарубіжної літератури та мистецтва. Кожен учень 5-11 класів був активним учасником "Гостинної студії", майстерні портретів Т. Шевченка - одні учні створювали власноруч, інші за допомогою сервісів штучного інтелекту персоніфікували їх. Інтерактивні вправи "Стопами Кобзаря", квест "Шляхами Шевченкової долі" допомогли відвідати місця, пов'язані з ім'ям Тараса. Учні читали вірші, працювали з лепбуком, приміряли шеврони, доєдналися до флешмобу. Далі буде...

Далі буде...

 

 


« повернутися

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень