Учасників фестивалю з кожним роком збільшується, розповіла Суспільному завідувачка навчально-тренінгового центру STEM-освіти Юлія Зоря.
У межах фестивалю відбулись "перегони дронів" — учасники на швидкість мали подолати всі перешкоди, розповів одинадцятикласник з Чорнобаю Нікіта Таран. Камера, встановлена на дроні, транслює зображення в окуляри пілота. Хлопець зазначив — так легше маневрувати серед перешкод:
"Комплект складається із самого дрона, батарейки і пульта. Я тренувався вдома, ставив різні перешкоди і перелітав крізь них".
У першому раунді "сумо" перемогла противника одинадцятирічна Станіслава Півень з черкаської команди Kiborgs.ua. Вона розповіла, що вдалось їй це за допомогою робота "переверталки":
"Мені дуже подобаються такі змагання і я вважаю, що це важливо, щоб проявити себе і показати, що я вмію".
Пройшов всі ворота та об'їхав перешкоди за 54 секунди учасник змагань "слалом" Бобух Дмитро. Він робототехнікою захоплюється чотири роки.
"Я давно цим займаюсь, програмування мені дуже подобається і своє майбутнє я хочу пов’язати з цим", — прокоментував хлопець.
Шестирічний Артем Мірошник вперше взяв участь у змаганнях, він представив власне бачення школи майбутнього:
"Я створив прототип школи майбутнього. На даху панелі є, сонце їм енергії дає і вони акумулюють і у світло генерують. Є спортивний майданчик, є басейн і є фонтанчик".
Команда BrainsON з Черкас презентувала прототип робота-вогнеборця. Її учасники — Іванна Шарапа та Юрій Тур розповіли, що він здатен реагувати на загоряння та допомагати пожежникам гасити вогонь завдяки сферичному маніпулятору.
За словами тренера команди Володимира Магди, готувались до конкурсу протягом місяця:
"Діти розвиваються в першу чергу самі, плюс — розробляють якісь нові проєкти, нові рішення, до цих рішень вони крім цього програмують їх і звісно презентують на таких заходах".
Завідувачка навчально-тренінгового центру STEM-освіти Юлія Зоря зазначила, що кількість учасників фестивалю з кожним роком збільшується:
"Цьогоріч приємно бачити школи сільські, для мене це теж великий плюс, адже не бояться, хочуть втілювати свої ідеї, хочуть щось пробувати. Те, що вони вже є тут, навіть якщо, можливо, вони не переможуть, це вже є для них перемогою. Учні якраз на цьому фестивалі проявляють свою інженерну творчість, критичне мислення, якісь цікаві ідеї демонструють, роботизовані механізми, дизайн, мислення, яке допоможе ці ідеї втілювати в майбутньому в життя".
Юлія Зоря. Суспільне Черкаси